Quote Originally Posted by AGGELIKI View Post
Καλησπέρα και απο μένα.

Ως σχετικά αρχάρια κ εγώ ξεκίνησα να φτιάχνω ένα eshop με presta
και είχα τις ίδιες απορίες. joss μπορείς να εξηγήσεις για το pos plugin
και αν το χρειάζομαι σε περίπτωση που αγοράσω κάποιο module τράπεζας π.χ eurobank?
εάν γνωρίζεις υπάρχουν πάγιες χρεώσεις;

thanks!
Γεια σου Αγγελική,
καλή αρχή και κουράγιο..
το τελευταίο το λέω γιατί αν ασχοληθείς σοβαρά με ecommerce σίγουρα θα βρεις αρκετά προβλήματα μπροστά σου όπου δεν θα βρεις απαντήσεις εύκολα.

Για την ερώτηση σου,
αν θέλεις να δουλέψεις με την online διαχείριση του Presta δεν χρειάζεται να πάρεις το πρόγραμμα. Αγοράζεις μόνο τη σύνδεση με τράπεζα.


Το POS Plugin είναι πρόσθετο ενός προγράμματος που διαχειρίζεται την βάση του Presta μέσω Windows. Το POS Plugin είναι η οθόνη γρήγορου παραστατικού πώλησης από ένα μαγαζί λιανικής. Όχι όπως το φαντάζεσαι και πιθανών να το έχεις δει σε ERP, κάτι πιο απλό αλλά να κάνει τη δουλειά. Το έχουν φτιάξει στο πρόγραμμα στις τελευταίες εκδόσεις, το λέω γιατί το έχω αγοράσει για δική μου δουλειά και ακόμη κάνω καταχώρηση προϊόντων. Μάλλον θα φαίνεται και στο demo με το όνομα "Create new order".
Πάγιες χρεώσεις στυλ ελληνικού εμπορικού προγράμματος δεν έχει. Πάντως να είσαι πολύ προσεκτική με τις αναβαθμίσεις γιατί μπορεί να δείχνει ότι δουλεύει αλλά να έχει χαλάσει σε σημείο όπου θα το βρεις μετά από 1 εβδομάδα..