Radio Streaming - 50% Lifetime Discount with purchase of any Joomla Web Radio Addon. Discount Code: STR15-Z
See Radio Streaming Plans

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14

Thread: PrestaShop η επιλογή μου.

  1. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by AGGELIKI View Post
    Καλησπέρα και απο μένα.

    Ως σχετικά αρχάρια κ εγώ ξεκίνησα να φτιάχνω ένα eshop με presta
    και είχα τις ίδιες απορίες. joss μπορείς να εξηγήσεις για το pos plugin
    και αν το χρειάζομαι σε περίπτωση που αγοράσω κάποιο module τράπεζας π.χ eurobank?
    εάν γνωρίζεις υπάρχουν πάγιες χρεώσεις;

    thanks!
    Γεια σου Αγγελική,
    καλή αρχή και κουράγιο..
    το τελευταίο το λέω γιατί αν ασχοληθείς σοβαρά με ecommerce σίγουρα θα βρεις αρκετά προβλήματα μπροστά σου όπου δεν θα βρεις απαντήσεις εύκολα.

    Για την ερώτηση σου,
    αν θέλεις να δουλέψεις με την online διαχείριση του Presta δεν χρειάζεται να πάρεις το πρόγραμμα. Αγοράζεις μόνο τη σύνδεση με τράπεζα.


    Το POS Plugin είναι πρόσθετο ενός προγράμματος που διαχειρίζεται την βάση του Presta μέσω Windows. Το POS Plugin είναι η οθόνη γρήγορου παραστατικού πώλησης από ένα μαγαζί λιανικής. Όχι όπως το φαντάζεσαι και πιθανών να το έχεις δει σε ERP, κάτι πιο απλό αλλά να κάνει τη δουλειά. Το έχουν φτιάξει στο πρόγραμμα στις τελευταίες εκδόσεις, το λέω γιατί το έχω αγοράσει για δική μου δουλειά και ακόμη κάνω καταχώρηση προϊόντων. Μάλλον θα φαίνεται και στο demo με το όνομα "Create new order".
    Πάγιες χρεώσεις στυλ ελληνικού εμπορικού προγράμματος δεν έχει. Πάντως να είσαι πολύ προσεκτική με τις αναβαθμίσεις γιατί μπορεί να δείχνει ότι δουλεύει αλλά να έχει χαλάσει σε σημείο όπου θα το βρεις μετά από 1 εβδομάδα..

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    1
    Καλησπέρα παιδιά.

    Θα ήθελα τη γνώμη σας για τη σύνδεση του Prestashop με την τράπεζα. Ενδιαφέρομαι για το module της Eurobank, το έχει δοκιμάσει κανεις? Υπάρχει υποστήριξη?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  3. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by snoopy View Post
    Καλησπέρα παιδιά.

    Θα ήθελα τη γνώμη σας για τη σύνδεση του Prestashop με την τράπεζα. Ενδιαφέρομαι για το module της Eurobank, το έχει δοκιμάσει κανεις? Υπάρχει υποστήριξη?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    άργησα λίγο φίλε, σορρυ
    δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα μιας και για Ελλάδα αυτό που παίζει 99,99% είναι η αντικαταβολή. Για εξωτερικό παίζω Paypal που είναι και πιο σίγουρος ο ξένος.
    Για υποστήριξη σίγουρα θα υπάρχει γιατί κάτι θα είχε ακουστεί, ειδικά σε κλειστές κοινότητες με πληρωμένα module είναι δύσκολο να κάνεις αρπαχτή.

  4. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    3

    Στην περιοχή κατηγορίες δεν μπορώ να προσθέσω νέα κατηγορία στα Ελληνικά

    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα, είμαι αρχάριος με το prestashop και θα ήθελα την βοήθεια σας . Έχω την Ελληνική έκδοση 1,5,6,2 με αυτό το skin http://www.pc-netservice.gr/index.php το οποίο είναι το default και θέλω να φτιάξω το eshop μου πάνω σε αυτό . Tα προβλήματα που έχω τo εξής.

    Στην περιοχή κατηγορίες δεν μπορώ να προσθέσω νέα κατηγορία στα Ελληνικά ενώ μπορώ να γράψω δεν το αποθηκέυει στα Ελληνικά αφού πρώτα έχω κανει επιλογή το Ελληνικό σημαιάκι.

    Μου βγάζει αυτό το μήνυμα Το πεδίο link_rewrite απαιτείται, τουλάχιστον στο Greek.
    Last edited by lakisss77; 11-03-2014 at 09:26 PM. Reason: Στην περιοχή κατηγορίες δεν μπορώ να προσθέσω νέα κατηγορία στα Ελληνικά

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •